نرم افزار پلاک خوان

ارزان ترین و پر فروش ترین نرم افزار پلاک خوان با کیفیت استثنایی در ایران. دانلود کنید ، استفاده کنید و در صورتیکه راضی بودید خرید کنید.

پلاک خوان پارکینگی

سیستم جامع و هوشمند کنترل تردد خودروها و پلاک خوان پارکینگ (پلاک ویژن پارکینگی) به منظور شناسایی و ثبت اتوماتیک تردد خودروها در درب های ورودی و خروجی پارکینگ نصب می گردد. سیستم کنترل تردد وسایل نقلیه پارکینگی (پلاک ویژن پارکینگی) از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است. قسمت سخت افزار شامل دو عدد دوربین آنالوگ 700 TVL و یک عدد DVR FULL D1 تشکیل شده است که البته می توان به جای دوربین های آنالوگ و DVR از دو دوربین تحت شبکه با حداکثر رزولوشن 1.3 MP استفاده نمود ، لذا بخش سخت افزار را می توان هم از دوربین آنالوگ و هم دوربین تحت شبکه استفاده نمود. بخش نرم افزار این سیستم مبتنی بر الگوریتم های پیشرفته پردازش تصویر می باشد ، و قابلیت استخراج پلاک و OCR اعداد و حروف پلاک را با دقت بسیار بالایی در روز و شب دارد.


دوربین های پلاک ویژن :

جهت استفاده از سیستم پلاک ویژن نیاز به دو عدد دوربین برای پوشش تصویری ورودی و خروجی پارکینگ یا سازمان می باشد ، دوربین های مورد استفاده را می توان از نوع آنالوگ و یا تحت شبکه استفاده نمود ، در صورت استفاده از دوربین های آنالوگ استفاده از یک دستگاه DVR با کیفیت D1 لازم است . آنچه در انتخاب دوربین ها مهم است ، لنز تله این دوربین ها می باشد ، در دوربین های آنالوگ و تحت شبکه بهتر است از لنزهای با فاصله کانونی بیش از 12 mm استفاده نمود ، حداکثر عرض تصویر قابل پوشش و پلاک خوانی در این سیستم 4 متر می باشد. انتخاب لنز مناسب با توجه به فاصله دوربین تا مکان ایست وسیله نقلیه یا سرعت گیر صورت می گیرد.

دوربین های آنالوگ پلاک ویژن:

دوربین های مورد استفاده می بایست حداقل 700 TVL باشد و لنز آن نیز یا از نوع ثابت با فاصله کانونی 12 mm و یا لنز با فاصله کانونی متغیر (Vari Focal) بین 6mm ~ 60mm .

جهت آشنایی بیشتر چند مدل دوربین زیر که باقیمت مناسب در بازار اصفهان و تهران به راحتی قابل تهیه می باشد و از آنها در پروژه های پلاک ویژن استفاده شده است در زیر قابل مشاهده می باشد.

Model: MAXRON 4170 P
Res: 700 TVL
Lens: 2.8mm ~ 11mm
CCD : SONY 1/3 EX-VIEW
Model: MAXRON 3070P
Res: 700 TVL
Lens: 6mm ~ 60mm
CCD : SONY 1/3 EX-VIEW

Model: HIKVISION 2CC11A7P
Res: 700 TVL
Lens: 2.8mm ~ 11mm
CCD : SONY 1/3 EX-VIEW
دستگاه ضبط تصویر دیجیتال DVR :

در صورت استفاده از دوربین های آنالوگ ، می بایست یک دستگاه DVR نیز به همراه دوربین های فوق الذکر و یا مشابه آنها استفاده نمود. کیفیت DVR مورد استفاده می بایست حداقل D1 یا 4CIF باشد. ارتباط دوربین ها و MINI PC یا کامپیوتر و نرم افزار از طریق دستگاه DVR صورت می گیرد.

جهت ارتباط صحیح نرم افزار با دستگاه DVR توصیه میشود از DVR های دو شرکت HIKVISON و یا DAHUA استفاده شود . در زیر چند مدل از DVR های مورد نظر و مناسب جهت استفاده در سیستم پلاک ویژن معرفی می شود.

در صورتیکه نیاز دارید از طریق لیست پلاک های مجاز ( بخش صدور مجوز در نرم افزار) اقدام به کنترل راهبند برای پلاک های مجاز نمائید ، DVR انتخابی می بایست حداقل دارای یک ALARM OUT باشد .

Model: MAXRON 3016C1
Quality: 8 * D1
Chanel: 16 CH
Alarm Out: 1 No
Model: DH-DVR0804LE
Quality: 2 * D1
Chanel: 8 CH
Alarm Out: 2 No
Model: HIKVISION 7208HFI-SH
Quality: 8 * D1
Alarm Out: 2 No
Model: HIKVISION 7204HFI-ST
Quality: 4 * D1
Alarm Out: 1 No
نحوه نصب و راه اندازی دوربین ها:

جهت نصب و راه اندازی سیستم پلاک ویژن پس از انتخاب دوربین های مورد نظر و دستگاه DVR می بایست آنها را در جای مناسب نصب نمود. آنچه بسیار مهم است نصب دوربین با کمترین زاویه ممکن با خودرو یا پلاک خودرو می باشد.

زاویه مناسب برای نصب دوربین:

همانطور که از شکل های زیر مشاهده می نمائید سمت و ارتفاع زاویه دوربین نسبت به خودرو و پلاک آن می بایست حداکثر 25 درجه باشد. تا آنجایی که ممکن است این زاویه را کم کنید تا پلاک در تصویر به صورت یک مستطیل دیده شود مشابه شکل زیر:

انتخاب لنز مناسب بر اساس ارتفاع دوربین و مکان ایست خودرو:

جهت انتخاب لنز مناسب باید مشابه شکل های زیر عمل نمود: شکل اول دوربین دارای لنز با فاصله کانونی 9 mm وتصویر دوم دوربین دارای لنز با فاصله کانونی12 mm میباشد. ارتفاع مناسب دوربین از سطح زمین 1m ~ 2m .

الف : دوربین با لنز 9mm – ارتفاع 2m – فاصله خط ایست با پایه دوربین 3m می باشد
ب : دوربین با لنز 12mm – ارتفاع 2m – فاصله خط ایست با پایه دوربین 5m می باشد